021 x Maka ? Kontrasty (Promomix)

Maka ? Kontrasty (Promomix)Karol Kisiel i Oskar Bugajski są rówieśnikami z rocznika 89?. Poznali się zupełnie przypadkowo, po czym zaczęli wymieniać się swoimi kawałkami. Po jakimś czasie postanowili nagrać coś razem, dzięki czemu powstał duet 021 & Maka. W 2008 wypuścili selftitled EP. Na kolejnych albumach („24naHa” 2009, „Przysmol sobie” 2011 i „Trajektoria rapu? 2012) systematycznie ugruntowali swoje style i stale rozwijali skille. Dwaj radomscy raperzy współpracowali już m.in. z takimi artystami jak: Joteste, BCZ, DJ MixAir, Tdk, DJ Danek czy DJ Pstyk.

Ich najnowszy album, „Kontrasty”, to klasyczny rap, przywodzący na myśl brzmienia lat ’90 i początku ’00. Samplowane podkłady od takich producentów, jak: Tdk (mający na swoim koncie złotą płytę za „Prosto przed siebie” Miuosha), Broziu, Michauu i Krzysiek. Tłuste skrecze i cuty dołożyli: DJ MixAir (złota płyta za „Zeus. Nie żyje”), DJ Simple, DJ KA i DJ Slavo. Gościnnie na płycie usłyszeć można zwrotki od Joteste i Shako.

Tematycznie „Kontrasty” to przelot od osobistych przeżyć, przez politykę, na problemach dotyczących polskiego społeczeństwa kończąc. Któregokolwiek numeru z tej płyty byśmy nie włączyli mamy pewność, że 021 i Maka wiedzą co i w jaki sposób chcą powiedzieć. Lata spędzone na szlifowaniu umiejętności sprawiły, że forma idzie na „Kontrastach” w parze z treścią.

Tracklista albumu „Kontrasty”
01. Kontrasty (prod. Krzysiek, cuts DJ Slavo)
02. Daj mi powód (prod. Krzysiek, cuts DJ KA)
03. Magia przeminęła (prod. Broziü, feat. Shako, cuts DJ MixAir)
04. To co istotne (prod. Tdk)
05. Rozdroża (prod. Tdk, cuts DJ MixAir)
06. Tęsknię 2 (prod. Krzysiek, cuts DJ Simple)
07. Tacy sami (prod. Krzysiek)
08. Wychowanie (prod. Krzysiek)
09. Kac moralny (prod. Krzysiek, cuts DJ Simple)
10. Męczennicy (prod. Michauu)
11. Ślepcy (prod. Tdk, feat. Joteste, cuts DJ Simple)
12. Problemy (prod. Krzysiek, cuts DJ MixAir)

Mix/mastering: Maka
021 x Maka FB: http://www.facebook.com/021Maka

Both comments and pings are currently closed.


Comments are closed.