Kolekcja kaset Grędzia

GredziuKulturą hip hopową zacząłem interesować się od małolata, tak naprawdę od 1993 r. Zacząłem tańczyć w klubie Miłośnika Tańca Tan w Nidzicy, gdzie inspirowałem się moimi wujkami oraz starszymi kolegami.

Stawiałem tam pierwsze taneczne kroki, aż zacząłem wyjeżdżać na różne zawody taneczne www.gredziu.pl. Muzyka jaka jest RAP była od małego obecna w moim życiu.

Pierwsze kasety dostałem jeszcze w latach 90 najprawdopodobniej od wujków, z którymi razem tańczyłem wtedy RAP (ówczesny Hip Hop Dance) i były to:
– K7 – Swing Batta Swing
– C-Block – General Population
– Liroy – Albóóm

Jednak nie przypuszczałem, że w XXI wieku będę zbierał kasety magnetofonowe. Swoją kolekcję zacząłem zbierać od 2002 r., zainspirowany kolegami, którzy zbierali już wtedy kasety magnetofonowe. Pomyślałem sobie wtedy: „wow fajna zajawka!” i tak naprawdę od tamtej pory postanowiłem zbierać kasety magnetofonowe z rapem. Pierwszą moją kasetą od której zaczęła się moja kolekcja to kaseta House Of Pain â Truth Crushed To Earth Shall Rise Again. Kupiłem ją chyba za 7 zł od kolegi z Nidzicy. Drugą kasetą była kaseta Cypress Hill – Black Sunday znaleziona gdzieś na strychu. Trzeciej kasety niestety nie pamiętam, ale pamiętam, że później kolekcjonowanie kaset poszło jak lawina. Wyszukiwałem w Internecie nowych zespołów, których jeszcze nie znałem, szukałem muzyki do tańca, a następnie szukałem kaset na portalach internetowych.

W tej chwili moja kolekcja kaset z rapem liczy około 850 sztuk i cały czas się powiększa.

Jeżeli również jaracie się kasetami magnetofonymi zapraszamy do polubienia fanpege’a Grędzia www.facebook.pl/tapesgredziu oraz do odwiedzenia jego strony internetowej www.gredziu.pl

Tutaj zamieszczamy kilka reportaży o Grędziu w TV:
https://www.youtube.com/watch?v=ByZ241VZGiQ
https://www.youtube.com/watch?v=NHDOgfzbvJw
https://www.youtube.com/watch?v=ts6wX0aMEcs

Both comments and pings are currently closed.


Comments are closed.